אודות ד"ר צ`צ`קס

 
 

ציטוט מספר בראשית פרק י"ז


 

ד"ר מנחם צ'צ'קס, רופא ומוהל, בוגר בית הספר לרפואה ע"ש סאקלר - אוניברסיטת ת"א (1980). 
 
 

כרופא וכמוהל דתי, עוסק אני מזה שנים רבות ובתדירות יומיומית (חשוב מאוד)בעריכת בריתות מילה על פי ההלכה היהודית. עד עצם היום הזה זכיתי, תודה לאל, למול אלפי תינוקות בכל רחבי הארץ, בהצלחה מרובה ולשביעות רצונם המלאה של ההורים והמשפחות. כל תינוק נחשב בעיני כאילו היה ילדי שלי, ואת הבריתות אני עורך באהבה ובחמימות כשהמטרה להפחית את סבלו של התינוק ככל האפשר, ובעקבות זאת מופחתת הדאגה וההתרגשות של ההורים.

 

במסגרת עבודתי אני עורך בריתות מילה גם לילדים בוגרים ולמבוגרים - במסגרת הליכי הגיור הדרושים. בריתות אלה נערכות בחדרי ניתוח מתאימים בבתי חולים ברחבי הארץ המאושרים ע"י  משרד הבריאות ותחת פיקוחו.

בתקופת העלייה הגדולה מחבר העמים (1990 ואילך), ביצעתי מטעם הרבנות הראשית אלפי בריתות מילה לעולים חדשים, ביניהם תינוקות, ילדים בוגרים ומבוגרים.

 
מבצע תיקוני בריתות שאינן תקינות (כירורגית והלכתית) אשר בוצעו ע"י מוהלים אחרים.

תיקון הברית מבוצע בקליניקה או בחדר ניתוח (לפי גיל התינוק/הילד).


 

ברית
נינוחות ורגיעה של התינוק וההורים
מיד לאחר הברית

 

ברית
קבוצת הילדים הנימולים מאותה המשפחה
והרך הנולד הרעב לאוכל


 

יתרון ברית המילה

מעבר לפן הדתי של ברית המילה, זה שנים שידוע כי יש לה חשיבות רפואית גדולה מאוד;
ממחקרים רפואיים שנערכו עולה, כי אנשים שעברו ברית מילה חשופים פחות באופן משמעותי להידבקות במחלות מין כמו: מחלת האיידס, וירוס ההרפס של אברי המין ועוד. בנוסף, נצפתה אצלם תחלואה פחותה באופן משמעותי בסרטן העורלה וכן דווחו פחות מקרים של סרטן צוואר הרחם אצל בת הזוג העתידית.

 

לאור יתרונותיה הרפואיים של ברית המילה אשר הוכחו מדעית, הרי היא מבוצעת גם בתינוקות זכרים שאינם יהודים במדינות מערביות מפותחות אחרות בנוסף לישראל, ביניהן: ארצות הברית, קנדה, שושלת בית המלוכה הבריטי, כמו גם ביבשת אפריקה.
במדינות אלה נוהגים לבצע את ברית מילה (Circumcision) לתינוקות בשבוע הראשון לחייהם.


 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר